Традиційно вважається, що жінки витрачають набагато більше часу і ресурсів, щоб зберігати свіжість і красу шкіри, а чоловіки нерідко можуть похвалитися гарною шкірою при мінімальних зусиллях. Давайте розберемося, чому природа так працює...

Товщина шкіри

Ми знаємо, що товщина шкіри залежить від ряду факторів: місця розташування, віку, статі. Крім того, тестостерон викликає збільшення товщини шкіри, що пояснює, чому шкіра чоловіків приблизно на 25% товще, ніж шкіра жінки. Шкіра чоловіків поступово стоншується з віком, в той час, як товщина шкіри жінки залишається постійною приблизно до п'ятдесяти років. Після менопаузи жіноча шкіра значно стоншується, і це триває з віком.

Колаген

Незалежно від віку, чоловіки мають більш високу щільність колагену в шкірі, ніж жінки. Дослідники вважають, що більш низька щільність колагену змушує жінок виглядати старіша, ніж чоловіків того ж віку. Звичайно, вплив сонячних променів відіграє важливу роль в процесах старіння шкіри. І, в поєднанні з тим фактом, що чоловіки не використовують сонцезахисний крем з SPF так часто, як жінки, цим можна пояснити, чому ця різниця не завжди помітна.

Втрата колагену

Фізичні ознаки старіння, такі як зморшки і пухкий шкірний покрив, тісно пов'язані з вмістом колагену в шкірі. І чоловіки, і жінки втрачають близько 1% колагену кожен рік після того, як їм виповниться 30 років. Для жінок, однак, цей фактор значно зростає в перші п'ять років після менопаузи, а потім сповільнюється до втрати 2% в рік.

Текстура

Текстура шкіри у чоловіків грубіше і щільніше. Існує також різниця у складі шкірного сала і його виробництві. Після статевого дозрівання вироблення шкірного сала у чоловіків вище, ніж у жінок, що пов'язано з секрецією андрогенів, з-за чого чоловіки частіше і триваліше страждають від прищів.

Гідратація

Половое созревание также стимулирует появление волос на лице у мужчин, что вызывает более интенсивное потоотделение. У мужчин в поте больше молочной кислоты, рН которой ниже, чем у женщин. Мужчины также потеют вдвое больше, чем женщины, что стимулируется повышением температуры тела. Тем не менее, мужская кожа выглядит более увлажнённой, чем женская, несмотря на то, что мужчины реже наносят увлажняющий крем на своё тело и лицо. Чрезмерное потоотделение и выработка молочной кислоты являются естественным увлажняющим средством для кожи, отвечающим за уровень гидратации тканей.

 

Звичайно, здоров'я чоловічої шкіри настільки ж важливо, як і жіночої. І, хоча лікування і догляд за чоловічою шкірою іноді відрізняються, давайте не будемо забувати, що воно теж необхідно, навіть якщо шкіра чоловіка виглядає грубою і пружною.